ul.Sadowa 15, 44-145 Pilchowice
Pielęgnacja krótkiej sierści z produktami Dr Lucy  - adopcje dobermanów i TTB

Pielęgnacja krótkiej sierści z produktami Dr Lucy

Kosmetyki dla dobermana - jakie wybrać?

Dobermany to dumne, niezależne i silne psy, które wzbudzają uzasadniony respekt. Pielęgnacja ich sierści nie jest szczególnie wymagająca. Dobre kosmetyki dla dobermana są jednak koniecznością z uwagi na ich wrażliwą skórę. Jakie wybrać?

Odpowiednio dobrane kosmetyki dla dobermana to klucz do ich zdrowej skóry i sierści tych czworonogów. Choć te piękne i inteligentne psy nie są zbytnio wymagające w zakresie jej pielęgnacji, trzeba przeprowadzać ją umiejętnie z wykorzystaniem sprawdzonych szamponów dla psów czy odżywek. Z jakich powinniśmy korzystać?

Doberman – krótka charakterystyka

Dobermany dawniej pełniły funkcje psów stróżujących. Ich inteligencja, siła, zwinność i czujność pozwoliła z czasem na służbę w takich formacjach, jak policja czy straż graniczna. Powszechnie postrzega się je również jako psy obronne. Swą sylwetką i spojrzeniem budzą szacunek. Choć ich mocny charakter nieco złagodniał na przestrzeni lat hodowlanego rozwoju tej rasy, dobermany nie są odpowiednie dla kogoś bez doświadczenia we współpracy z psami, które są urodzonymi przywódcami stada. Przy świadomym, ludzkim przewodniku czworonogi te dobrze sprawdzają się jako psy rodzinne czy do towarzystwa. Zalecamy niemniej, aby decyzja o posiadaniu dobermana była dobrze przemyślana, ze świadomością wymagań i specyfiki tej rasy, również w zakresie niezbędnego szkolenia.

Rodzaj sierści dobermana

Szata dobermanów to krótka sierść, ze sztywnymi, twardymi włosami. Pozbawiona jest podszerstka, dzięki czemu sezonowe linienie ich nie dotyczy. Nie oznacza to jednak, że włosów z ich sierści nie spotkamy dookoła nas. Martwe wypadają ze skóry i trudno usunąć je z garderoby, dywanu czy pościeli. Najczęściej spotykanym umaszczenie jest czarne podpalane lub czekoladowe podpalane.

Jakie pielęgnować sierść dobermana

Wymagania pielęgnacyjne sierści dobermana nie są wygórowane. Od czasu do czasu wymaga ona wyczesania. Pozwoli to na usunięcie z sierści martwych włosów. Pomocne w tym celu mogą być gumowe rękawice czy specjalne zgrzebła. Kąpiele z wykorzystaniem dobrego szamponu dla dobermana odbywać się powinny w miarę potrzeby i silnego zabrudzenia sierści. Jeśli nie jest ono mocne, wystarczy sierść wytrzeć wilgotnym ręcznikiem. Największą uwagę w przypadku dobermanów powinniśmy poświęcić ich skórze. Czworonogi te mają tendencję do podrażnień skóry a nawet łupieżu. Dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich, psich kosmetyków, które z jednej strony skutecznie usuną zabrudzenia, a z drugiej będą delikatne i przyjazne dla skóry. Co ciekawe – Terriery typu Bull (TTB) mają praktycznie taki sam rodzaj sierści, jak dobermany. Dlatego w przypadku TTB możemy stosować takie same zabiegi pielęgnacyjne szaty i skóry. Dotyczy to również rodzaju wykorzystywanych przy pielęgnacji tych czworonogów kosmetyków dla psów.

Jakie kosmetyki dla dobermana wybrać?

Podczas pielęgnacji naszych psów nie powinniśmy używać kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Ludzka skóra ma zupełnie inne pH niż ta psia. Dlatego tak ważne jest używanie szamponów i odżywek, przeznaczonych specjalnie czworonogów. W przypadku dobermanów to szalenie ważne, gdyż ich delikatna skóra łatwo ulega podrażnieniom. Dlatego warto wybierać preparaty hipoalergiczne. Dotyczy to zarówno szamponów dla dobermana, jak i odżywek do jego sierści https://drlucy.pl/kategoria-produktu/rasy/krotkowlose/kosmetyki-dla-dobermana/ Pomiędzy kąpielami warto zastosować szampon na sucho oraz odżywki bez spłukiwania. W sezonie zimowym koniecznie zabezpieczajmy poduszki łap dobermanów specjalnym kremem ochronnym. Dobry krem nie tyko natłuści skórę poduszek łap, ale też odżywi ją dzięki kompleksom witamin.

Dobermany to piękne i inteligentne psy. Są bardziej wymagające w zakresie szkolenia, aniżeli pielęgnacji sierści. Tę jednak przeprowadzać należy z wykorzystaniem odpowiednio dobranych dla tej rasy kosmetyków dla psów, które nie spowodują podrażnień skóry. Dobre odżywki i szampony dla dobermana możecie znaleźć na przykład w e-sklepie Dr Lucy 

https://drlucy.pl/ – marki producenta polskich kosmetyków dla psów, która okazjonalnie wspiera naszą organizację! 💙❤️💚

istockphoto-501642298-612x612.jpgg-nutri-1-1.jpg