ul.Sadowa 15, 44-145 Pilchowice
Dobermania - Ramzes  - Do adopcji

Do adopcji Ramzes

W tym miesiącu otrzymał: 0.00zł z tytułu darowizn.
Wpłać darowiznę

Kolejny pies w typie dobermana u nas, który wymaga cięzkiej pracy nad jego zachowaniami 

https://pomagam.pl/ramzes_nowy_start

W pierwszych dniach września 23r trafił do nas młodziutki niespełna roczny Ramzes w typie rasy Doberman, nie miał szczęścia do domów, był oddawany cztery razy. Nikt nie umiał sobie z nim poradzić, z jego problemami behawioralnymi u dorastającego czworonoga. 


Po ponad 2,5 miesiąca pobytu Ramzesa w naszym DT stanęłyśmy przed ostateczną decyzją by poszukać pomocy dla niego u innych specjalistów w pracy z psami z zaburzeniami zachowań. 26go listopada RAMZES pojechał do hoteliku do zoopsychologa pana Tomka, który współpracuję z panią Dr Joanną Iracką.


ABY DAĆ MU SZANSĘ NA NORMALNOŚĆ I ADOPCJĘ. 


Jaki jego był wiek szczenięcy i historia ? 

Jakaś rodzina gdzieś go kupiła, piesek się znudził i oddali innej rodzinie, która zwróciła go po pół dnia. Dlaczego? bo zrobili z niego agresora. Ramzesa wzięła do siebie młoda dziewczyna i u niej Ramzes miał odpowiednią miłość i zrozumienie. Jednak i tutaj były zgrzyty bo rodzina dziewczyny nie chciała Ramzesa a sam Ramzes do nich też nie był już przyjaźnie nastawiony więc dziewczyna musiała szukać dla niego nowego domu. 

Jaki jest Ramzes, co się okazało po obserwacji oraz 3 próbach adopcji z dość doświadczonymi domami :

  1. Psiak żywiołowy zgodnie ze swoim wiekiem, w trzeciej fazie lękowej rozwoju, pozytywny do swojego człowieka, dla swojego opiekuna, którego pozna i uzna ⚠️ jest oddany, rozdaje całusy, uwielbia mizianie. 
  2. Rozumie podstawowe komendy jednak nieufny do obcych - nie każdego obcego toleruje. Niestety dla obcych jak ktoś mu się nie spodoba to potrafi skoczyć i ostro poszarpać, chcę też wyładować na obcych swoje emocje 😞 Bardzo mocno też drażnią go dzieci na ulicy, małe psy i koty 😞
  3. Potrzebuje dalszej socjalizacji do obcych ludzi oraz nauki chodzenia na smyczy bo dość mocno też potrafi pociągnąć, 
  4. niestety w DT i przyjeżdżający wolontariusze nie mogli dać sobie rady, ponieważ u Ramzesa przeskok z radości zabawy i witania człowieka do agresji potrafi być bardzo szybki, trudny do opanowania 😞
  5. Do psów w domu tymczasowym nie wykazywał agresji, był nimi zaciekawiony, nawet świetnie bawił się z młodą dobermanką ale mniejsze psy go nakręcały, wtedy wpadał w szał. 

❌️ O Ramzesie trzeba też napisać, że były próby adopcji do domów świadomych, odpowiednich dla niego warunków ale się nie udały z racji zachowań Ramzesa 😞 Gdyby nie kaganiec to mogłoby to się niezbyt dobrze zakończyć 

Ramziu był poznawany, obserwowany i były próby pracy z nim ale w trakcie pobytu im pewniejszy się stawał tym jego zachowania agresywniejsze do innych ludzi i stawały się coraz gwałtowniejsze. Najbardziej wpadał w szał na widok kotów, yorka i małych dzieci.

Dlatego jego jedyną szansą na poprawę zachowań i dokładniejsza analiza ich, została podjęta decyzja o przyjęcie go do hoteliku z Zoopsychologiem i trenerem psów do Pana Tomka.

Tu gorący apel do Was wszystkich o pomoc w bytowaniu Ramzesa, opłaceniu jego FV za pobyt i transport do Pana Tomka 

1500 zł za miesiąc pobytu, 

1300 zł transport psiaka, 

do tego dojdą na pewno zalecane 

badania diagnostyczne

plus wyżywienie 

czy potrzebne akcesoria szkoleniowe 


Prosimy o wsparcie dla Ramzesa bo to dla niego ostatnia szansa na naprawienie jego psychiki i adopcję, ostatnia szansa na życie 😞

www.pomagam.pl/ramzes_nowy_start

Zrobiliśmy Ramzesowi też podstawowe badania by sprawdzić jego stan zdrowia jak do nas przyjechał, ponieważ przyjechał trochę pogryziony - ślady pogryzień na przednich łapach, obtłuczenie klatki piersiowej. Badania wyszły dobrze, dostał leki na te dolegliwości. Pogryzienia ładnie zarosły, krwiak na klatce piersiowej się wchłonął. Teraz już pozostała nadzieja, że pan Tomek wyprowadzi go na prostą i psiak będzie miał szansę na normalną adopcję

Wpłać darowiznę dla Ramzes !

Pomóż nam pomagać, aby znaleźć odpowiednie miejsce dla Ramzes

W tym miesiącu otrzymał: 0.00zł z tytułu darowizn.

Realizując wsparcie poprzez formularz, wyrażam zgodę na warunki o których mowa w Polityka Prywatności naszego stowarzyszenia. Darowizny w formie przelewów elektronicznych obsługuje Przelewy24.pl, dzięki czemu wszelkie wsparcie, natychmiastowo znajduje się na fundacyjnym koncie.

Inne psy Do adopcji

Dobermania - Sonia

Sonia

Sonia Do adopcji
Dobermania - Boss

Boss

Boss Do adopcji
Dobermania - Kira

Kira

Kira Do adopcji
Dobermania - Grubson

Grubson

Grubson Do adopcji
Dobermania - Diuna

Diuna

Diuna Do adopcji